Przewóz osób, szczególnie ten w zakresie dużej ilości osób i pasażerów najczęściej wiąże się z posiadaniem autokarów, które są w stanie sprostać takim właśnie trasą. Nie chodzi tu tylko o ich wielkość i ilość miejsc. Najczęściej trasy międzynarodowe wymagają określonego czasu na pokonanie drogi. W takich przypadkach należy uwzględnić również komfort, który coraz częściej jest oczekiwany przez pasażerów. Działając w takiej branży należy najlepiej dysponować kilkoma autokarami dostosowanym do rozmaitej ilości pasażerów oraz wyposażonych w taki sposób by podróż mijała miło oraz przyjemnie. Ważne jest również to by po wyjściu z autokaru pasażerowie czuli się jak najbardziej wypoczęcie i zadowoleni. Dodatkowo należy zauważyć, że co pewien czas zmieniają się przepisy z zakresu przewozu osób, które podnoszą szereg wymagań nie tylko z zakresu bezpieczeństwa ale i w wielu innych względach.

Dziś nowoczesne autokary, którymi dysponują firmy oferują najczęściej takie udogodnienia dla pasażerów jak między innymi klimatyzacja, WC, barek oraz więcej przestrzeni osobistej niż ma to miejsce w innych autokarach szczególnie tych starszych). Coraz częściej dodatkowo można liczyć na rozkładane fotele, obecność telewizora oraz sprzętu do odtwarzania filmów. Warto też wspomnieć o przyciemnianych szybach bocznych, tackach, które pozwalają spożyć posiłek, siateczkach, do, których można schować resztki jedzenia/butelki jak i spawanej komunikacji z kierowcą bądź pilotem wycieczki za sprawą mikrofonów. Dzięki temu każdy podróżny wie nie tylko gdzie w danej chwil się znajduje ale również jest informowany o aktualnej sytuacji i planowanych ostojach itp.

Autokary są również coraz częściej bezpieczne i oferują pasy bezpieczeństwa dla wszystkich pasażerów. Dodatkowo firmy przykładają dużą uwagę do kwalifikacji oraz umiejętności kierowców, szczególnie tych, którzy obsługują długie oraz dalekie trasy. Pozwala to na zagwarantowanie i zapewnieni poczucia bezpieczeństwa oraz miłej obsługi dla pasażerów ze strony kierowcy, który odznacza się w większości przypadków odpowiednią kulturą. Taka daleka podróż to oczywiście konieczność zabrania ze sobą bagażu jak i przedmiotów podręcznych. W tym zakresie autokary mają nie tylko odpowiednio dużą przestrzeń na takie bagaże ale i często również nad głowami pasażerów umieszczone są specjalne przestrzenie, które pozwalają na włożenie tam toreb, plecaków bez konieczności zatrzymywania pojazdu i wzięcia czegoś z torby schowanej w dużym luku.

Tego typu autokary są często stosowanymi pojazdami przez firmy zajmujące się przewozem osób. Dodatkowo co ważne bardzo często dysponują one również mniejszymi busami, które oferują również bardzo atrakcyjne warunki w czasie podróży.